День НАШОЇ української мови!

БатькамВиховна роботаПодії ЗНВК

mmova7День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».
Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
Ми теж відзначали це свято! Сьогодні, у школі проведені були виховні заходи, цікаві уроки української мови, пройшов конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Сьогодні, розмовляючи українською мовою, усі відчували тепло кожного слова! Також учні та вчителі школи одягнули свої чудові вишиванки аби привітати один одного з чим чудовим святом!

P.s.  якщо хочеш дізнатися, який в тебе словниковий запас переходь за цим посиланням https://www.arealme.com/ukrainian-vocabulary-size-test/uk/

  • Поділитися
Попереднє
Загадковий гість!
Далі
Відчуваю серцем ❤️

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Архіви