Поради для батьків

БатькамПоради психолога

FB_IMG_1548686050818Поради для батьків
«Конструктивне спілкування та вирішення конфліктів»

1. Навчіть дитину, що неприпустимо влаштовувати провокації по відношенню до інших дітей. Вивчайте надходити з іншими так, як би дитина хотіла, щоб ставилися до них.
2. Навчіть дитину, як можна вступати в контакт з дітьми.
3. Не транслюйте дитині установку, що треба відразу ж давати здачу, вчіть його в разі провокації вирішувати ситуацію мирними способами.
4. Навчіть дитину в разі провокації спокійно обговорити ситуацію з кривдником, висловити свої почуття ( «мені неприємно, так більше не роби»), пожартувати, «вбити» поглядом, десь не звернути увагу, а десь звернутися за допомогою до вчителю і батькам.
5. Важливо навчити дитину при провокаціях зберігати впевненість в собі і не пускатися в сльози, не починати заводитися, не опускати очі – впевнена позиція – це те, що найменше чекає від нас кривдник. Збереження впевненості конфлікті це важлива передумова успішного його вирішення, і запорука того, що в майбутньому “не полізуть”.
6. Гумор – один з кращих засобів реагування на конфлікти, нестандартні способи реагування і відмовки дозволяють обеззброїти кривдника. Тут доцільно навчити дитину декільком черговим відмовок, які можна використовувати: «Я на гірці не бував і в дражнилки я не грав», «А у нас що турнір по смикання за волосся або відбирання іграшок? Я в ньому участі не беру»,«Спасибі за масаж»,« Моя твоя не розуміти», «Мені подобається твоє нове ім’я» (при обзивання).
7. Учіть дитину, що не можна зривати злість на інших людях, для цього можна висловити її інакше – порвати папір, вмитися, намалювати злий картинку, порвати її. глибоко подихати, порахувати до 10. –
8. Батьки, які виховують хлопчиків, часто вважають бійку нормальним способом спілкування хлопчиків і спеціально заохочують, щоб дитина бився і дала здачу. Важливо, щоб незалежно від статі у дитини була установка на мирне вирішення конфлікту і неприпустимість провокацій.
9. Самим батькам важливо не показувати неконструктів в спілкуванні між мамою і татом, а також не використовувати агресивні способи по відношенню до дитини зривати злість на дитині, легко заводитися, інакше дитина розуміє, що агресивні способи – це нормально.
10. Батькам важливо показувати дитині приклад грамотного вирішення конфліктів, конструктивного спілкування та впевненості – тоді дитина буде засвоювати хороші образи.
11. Якщо дитина скаржиться, що його ображають, то доцільно сходити поспілкуватися в школу з учителем, а також з батьками кривдника, а потім поспілкуватися вчотирьох – батьки і діти.
12. У конфлікті важливо зрозуміти причину конфліктів і на підставі цього його вирішувати.
13. У конфліктах, що виникають у дітей, важливо діяти за принципом «Довіряй, але перевіряй” – є категорія дітей, яка перша провокує конфлікт, але потім звинувачує у всьому іншу сторону. І якщо тут діяти зопалу, то … можна «наламать дров» .
14. Один з найефективніших способів навчання навичкам вирішення конфліктів – це програвання з дитиною реальних конфліктних ситуацій, де дитина повинна виступати в ролі кривдника або “жертви” – як вчинити, якщо обізвали, смикнули за косу, поставили підніжку, ткнули в спину і т . Д. Саме програвання ситуації дозволяє на практиці відпрацювати вміння, тому що тільки розмови про способи вирішення часто не призводить до потрібного результату.

Матеріал підготувала психолог Нечитайло О.І.

  • Поділитися
Попереднє
Юні пожежники та інспектори дорожнього руху!
Далі
Одна планета – одне довкілля.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Архіви